Додатоци во исхраната

Приготвени од внимателно избрани состојки со потврден квалитет, неодоливо вкусни и со докажано дејство. Нека додатоците во исхраната на Becutan бидат дел од секојдневието на вашето малечко.

Инстант чај од сладок анасон и камилица

Слаткиот анасон и камилицата го стимулираат лачењето желудочен сок и ја подобруваат перисталтиката, со што го подобруваат варењето на храната.

...
4
Инстант чај од сладок анасон, камилица и маточина

Покрај дејството да ги ублажува стомачните грчеви, инстант чајот за добра ноќ истовремено придонесува за подобар сон.

...
10
Инстант чај од сладок анасон

Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите кои настануваат поради надуеност на цревата.

...
1
Прашоци за подготовка на електролити

Прашоци за подготовка на перорален раствор за рехидратација, наменети за надоместување на загубите на вода и на електролити.

...
4
Oргански чај од сладок анасон без додадени шеќери

Чајот содржи 100 % органски плод од сладок анасон без додадени шеќери, ароми и без глутен.

...
2